تبلیغات پیامکی چیست و چرا از آن استفاده کنیم؟

تبلیغات پیامکی چیست و چرا از آن استفاده کنیم؟

راه های مختلفی برای بازاریابی و افزایش فروش و درآمد وجود دارد اما از میان آنها یکی از فراگیر ترین و موثر ترین این راه ها تبلیغات پیامکی یا ارسال اس ام اس تبلیغاتی است .

کسب و کار های زیادی از پیامک تبلیغاتی استفاده می کنند و حتما تا کنون با پیامک های تبلیغاتی مواجه شده اید . اغلب آنها خسته کننده و ناکارآمد هستند چون اصول درست تبلیغات پیامکی را بلد نیستند یا از شیوه های قدیمی و ناکارآمد استفاده می کنند .

اما در کنار همه اینها بزرگترین کسب و کارها به معجزه تبلیغات پیامکی آگاه هستند و از آن به بهترین روش استفاده می کنند و درآمد خود را افزایش می دهند.

اما یک سوال مهم این است که چرا تبلیغات پیامکی با وجود روش های تبلیغاتی گوناگون و جدید همواره جایگاه خود را حفظ کرده و نتایج فوق العاده ای رقم می زند؟

کافی است چند تا از آمار این حوزه را بررسی کنیم تا به امکان تاثیرگذاری بالا تبلیغات پیامکی پی ببرید

  • طبق آمار جهانی 3/8 میلیارد گوشی تلفن در سراسر دنیا وجود دارد.
  • طبق آمار سازمان تنظیم مقررات رادیویی بیش از 145 میلیون نفر مشترک تلفن همراه در ایران وجود دارد.
  • نرخ باز شدن پیامک ها 98 درصد است.
  • اکثر افراد در 90 ثانیه به پیامک ها واکنش می دهند.
  • همانطور که از آمار بالا مشخص است تبلیغات پیامکی می تواند یکی از موثرترین راه های تبلیغات باشد 1-چون افراد سریع به پیامک ها واکنش می دهند 2-مخاطبین بسیار زیادی دارد 3-نرخ باز شدن پیامک ها بسیار بالاست
تبلیغات پیامکی

تبلیغات پیامکی چیست ؟

تبلیغات پیامکی به ارسال گروهی پیامک هایی با مضوعات تبلیغاتی به افراد در جهت شناخته شده برند , افزایش فروش یا اهداف دیگر می گویند.

امروزه پنل های پیامکی امکانات مختلفی را در زمینه ارسال پیامک تبلیغاتی ارائه می کنند . مثلا شما با پنل پیامکی یکتاپیامک می توانید پیامک تبلیغاتی خود را به مشاغل خاص یا افراد حاضر در یک مکان یا ساکنین یک منطقه ارسال کنید .

پیامک هایی که از طریق پنل اس ام اس حرفه ای ارسال می شوند امکان دریافت گزارش دقیق ارسال هارا دارا هستند . یعنی شما به صورت دقیق می توانید روند ارسال و دریافت پیامک هارا بررسی کنید.

در پنل های پیامکی امکان ایجاد یک رابطه دو طرفه با مخاطب شما وجود دارد و می توانید هم برای کاربران تان پیامک تبلیغاتی ارسال کنید و هم پاسخ آنها را دریافت کنید .

انواع پیامک تبلیغاتی

پیامک تبلیغاتی دو نوع دارد که در زیر به صورت کامل آنها را بررسی میکنیم .

ارسال پیامک تبلیغاتی به مخاطبین جدید

ممکن است شما در صدد جذب مشتریان و مخاطبین جدید برای کسب و کار خود باشید . در این صورت لازم است تا ارسال پیامک را به افرادی انجام دهید که مشتری یا مخاطب فعلی شما نیستند و شما را هم نمی شناسند .

از بین افرادی که به آنها پیامک ارسال می کنید تعدادی از آنها مخاطبین شما می شوند و مایل به ادامه دریافت پیامک تبلیغاتی از طرف شما هستند . می توانید این مخاطبین فعلی را گروه بندی کنید که در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد.

در صورتی که بخواهید به مخاطبین جدید پیامک بفرستید می توانید پیامک هدفمند ارسال کنید . اما منظور از پیامک هدفمند چیست ؟

منظور از پیامک تبلیغاتی هدفمند این است که شما پیامک را به افراد خاصی که احتمال تبدیل شدن آنها به مشتریان یا مخاطبین شما بیشتر است ارسال کنید .

به عنوان مثال اگر شما یک مجموعه آموزشی دارید که دوره های مربوط به کنکور برگزار می کند می توانید ارسال خود را به دانش آموزان پایه 12 ام ارسال کنید.

طبیعتا ارسال پیامک تبلیغاتی به 10 هزارنفر دانش آموز کنکوری برای شما بازدهی بیشتری نسبت به ارسال پیامک تبلیغاتی به 10 هزارنفر از اشخاص به صورت رندوم دارد .

مثال تبلیغات پیامکی هدفمند

یا توجه شما را به مثالی دیگر جلب میکنم

شما یک فروشگاه لوازم آرایشی زنانه در شهر تبریز دارید . با ارسال هدفمند پیامک تبلیغاتی می توانید بجای ارسال 20 هزار پیامک تبلیغاتی به افراد رندوم که بازدهی پایینی برای شما دارد ( به دلیل وجود آقایان در لیست پیامکی و همچنین مخاطبینی که از شهر های دیگر هستند ) می توانید 20 هزار پیامک تبلیغاتی به خانم هایی که ساکن تبریز هستند و در منطقه فروشگاه شما سکونت دارند و از 18 تا 35 سال سن دارند ارسال کنید که بازدهی بسیار بالایی برای شما دارد.

مثال تبلیغات پیامکی هدفمند

ارسال پیامک تبلیغاتی به مخاطبین فعلی

یکی از روش های ارسال پیامک تبلیغاتی که بازدهی بسیار بالایی دارد و می تواند موجب فروش بسیار بالایی برای شما شود ارسال پیامک تبلیغاتی به مخاطبین فعلی است .

یعنی شما پیامک تبلیغاتی به مشتریان و مخاطبین فعلی خود ارسال کنید . مثلا شما لیست مشتریان مغازه خود را در طی ماه های اخیر جمع آوری کرده اید. حالا وقتی یک محصول جدید را در مغازه خود موجود می کنید می توانید با ارسال پیامک به مشتریان خود به آنها اطلاع دهید که این محصول به لیست محصولات شما اضافه شده است و حتی می توانید برای آنها یک تخفیف در نظر بگیرید .

در نظر داشته باشید که در این روش مشتری شما قبلا یک بار به شما اعتماد کرده و خودش رضایت به ارسال پیام های شما دارد . بنابر این به راحتی می توانید توجه او را جلب کنید و محصولات خود را به فروش برسانید .

در ارسال پیامک تبلیغاتی به مشتریان فعلی شما می توانید پیامک های خود را به افراد حاضر در بلک لیست نیز ارسال کنید و بدین ترتیب پیامک های شما به تمام افراد صرف نظر از این که پیامک های تبلیغاتی خود را بسته اند یا خیر ارسال می شود.

تبلیغات پیامکی

ارسال پیامک تبلیغاتی هدفمند

یکتاپیامک در ارسال پیامک تبلیغاتی گزینه های متعددی را پیش روی شما قرار می دهد تا بتوانید پیامک های تبلیغاتی خود را به بهترین نحو ارسال کنید . برخی از این امکانات که باعث هدفمند شدن پیامک تبلیغاتی شما می شود را در زیر بررسی میکنیم.

ارسال منطقه ای پیامک تبلیغاتی

در پنل اس ام اس می توانید به صورت منطقه ای پیامک تبلیغاتی ارسال کنید . به عنوان مثال شما اگر یک رستوران در یک منطقه از تهران دارید می توانید از پنل اس ام اس خود از قابلیت ارسال منطقه ای استفاده کنید و پیامک تبلیغاتی به ساکنین منطقه خودتان ارسال کنید .

ارسال پیامک موقعیت لحظه ای

یکی از قابلیت های بسیار مهم پنل اس ام اس یکتاپیامک امکان ارسال پیامک با هدفگیری موقعیت لحظه ای است . به عنوان مثال اگر شما یک غرفه در یک نمایشگاه یا یک فروشگاه بزرگ دارید می توانید افرادی را که در لحظه وارد فروشگاه می شوند را هدفگیری کنید و به آنها پیامک تبلیغاتی ارسال کنید تا از غرفه شما نیز دیدن کنند.

ارسال پیامک تبلیغاتی مشاغل

یکی از مهم ترین قابلیت هر پنل اس ام اس برای ارسال پیامک تبلیغاتی امکان مشخص کردن مشاغل است . در این روش شما می توانید شغل یا صنف مورد نظر خود را انتخاب کنید و پیامک های خودتان را به افراد حاضر در این لیست ارسال کنید. به عنوان مثال اگر شما یک مجموعه آموزشی برای افراد کنکوری دارید می توانید به راحتی ارسال خود را فقط به کنکوری ها انجام دهید.

گروه بندی مخاطبین

در پنل اس ام اس شما می توانید مشتریان و مخاطبین خود را بر اساس معیار های مختلفی دسته بندی کنید تا بتوانید پیامک های سفارشی و شخصی سازی شده برای هر نفر را ارسال کنید و نرخ موفقیت بیشتری را در ارسال پیامک تبلیغاتی کسب کنید .

برای این کار کافی است از قابلیت دفترچه تلفن در پنل اس ام اس یکتاپیامک استفاده کنید و مشتریان خود را بر اساس معیار های خودتان دسته بندی کنید . سپس کافی است در موقعیت های مختلف برای گروه های مختلف از مشتریان و مخاطبین خودتان پیامک تبلیغاتی بفرستید تا بهره وری کارتان را افزایش دهید.

نکات مهم در ارسال پیامک تبلیغاتی

نکات مختلفی در تبلیغات پیامکی وجود دارد که در زیر برخی از مهم ترین این نکات را بررسی میکنیم تا بتوانید ارسال های هدفمند تر و بهتری را داشته باشید و موفقیت بیشتری را از طریق تبلیغات پیامکی خودتان رقم بزنید.

پیامک تبلیغاتی خود را کوتاه و مختصر نگه دارید

یکی از مهم ترین اصول در ارسال پیامک تبلیغاتی این است که پیامک تبلیغاتی خودتان را کوتاه و مختصر نگه دارید . باید دقت داشته باشید که در پنل های اس ام اس هر پیامک معادل 70 کاراکتر محسوب می شود . بنابر این اگر پیامکی با طول بیشتر از 70 کاراکتر بنویسید باید هزینه دو تا پیامک را بپردازید.

پیامک تبلیغاتی جذاب و خلاقانه ارسال کنید

طبیعتا هرچقدر پیامک تبلیغاتی شما جذاب تر باشد بازدهی بالاتری هم خواهد داشت بنابر این در نوشتن متن پیامک نهایت خلاقیت خود را به کار ببرید تا پیامک تبلیغاتی شما مخاطب دریافت کننده را درگیر کند و در نهایت به هدف شما برساند .

پیامک ها را بر اساس وقایع ارسال کنید

همانطور که می دانید تاثیر یک پیامک تبلیغاتی در زمان عید نوروز بازدهی بیشتری نسبت به یک روز عادی در سال دارد . بنابر این سعی کنید بر اساس وقایع مختلف و مناسب پیامک تبلیغاتی ارسال کنید .

مثلا اگر تولد مشتری شما است می توانید به همین بهانه به او یک پیامک تبلیغاتی تبریک ارسال کنید و یک تخفیف یا پیشنهاد ویژه نیز ارائه دهید.

حس فوریت و اضطرار در مخاطب تان ایجاد کنید

ارسال پیامک تبلیغاتی با ایجاد حس فوریت و اضطرار می تواند بازدهی شما را به طرز قابل توجهی افزایش دهد .

به طور کلی استفاده کردن از جملاتی مانند تخفیف تا پایان امشب یا موجودی انبار در حال اتمام است یا ظرفیت باقی مانده فقط دو نفر و … باعث حس اضطرار در مخاطب شما می شود.

مثلا اگر شما یک پیامک تبلیغاتی را به مخاطب تان ارسال کنید که در آن حس فوریت وجود نداشته باشد کاربر با این که تمایل به استفاده از فرصت ویژه که شما پیش روی او قرار داد.

بهترین پنل اس ام اس

بهترین پنل اس ام اس ویژگی های مختلفی دارد . برخی از ویژگی های بهترین پنل اس ام اس شامل موارد زیر است :

مجموعه یکتاپیامک با داشتن تمام ویژگی های بالا در زمینه ارائه پنل های پیامکی و ارسال انبوه تبلیغات پیامکی فعالیت میکند .

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درخواست پیامک انبوه

ارسال پیامک های انبوه را می توانید به تیم یکتاپیامک بسپارید تا تمامی مراحل با بالاترین دقت توسط توسط ما انجام شود. برای درخواست پیامک انبوه فرم زیر را پر کنید و منتظر تماس کارشناسان ما باشید.

"*" indicates required fields